خرید لایک و فالوور اینستاگرام – گلدفالوور

متفرقه

نکات اساسی دیجیتال مارکتینگ در شبکه های اجتماعی

  • استفاده از آمار بازدیدکنندگان برای افزایش ترافیک :

وب سایت شما حتی اگر روزانه هزاران بازدیدکننده داشته باشد ولی نتوانند محتوای خوبی داشته باشد، در موتورهای جستجو رتبه پایینی به دست می آورد. ترافیک شبکه های اجتماعی، از سایت های با بازدیدکنندگان خاص جذب می شود.

یوتیوب معروفترین شبکه اجتماعی است و کاربران زیادی دارد. این شبکه اجتماعی برخلاف شبکه های اجتماعی دیگر، محدودیت سنی ندارد. اگر می خواهید وبسایت شما ترافیک بالایی داشته باشد، محتوای شما باید کاملا متفاوت بوده و همچنین دارای کیفیت خوبی باشد که بتواند کاربران را علاقمند کند.

  • توجه به کاربران شبکه های اجتماعی:

شما در ابتدا باید مزایای جذب کاربر به شبکه های اجتماعی را بدانید و سپس اهمیت تولید محتوا را درک کنید. شما می توانید با مخاطبان هدف خود از طریق ایمیل یا خبرنامه یا به صورت مستقیم در تماس باشید تا نوع محتوای مورد علاقه ی آنها را بفهمید.

علاوه بر آن، باید نوع محتوایی که مخاطبانتان نسبت به آن واکنش نشان می دهند را بفهمید. در تحقیقاتی که انجام شده یوتیوب به عنوان معروفترین شبکه ی اجتماعی شناخته شده است و کاربران گوگل پلاس و لینکدین نسبت به بقیه شبکه ها کمتر می باشد.

جالب است بدانید بازدیدکنندگان برای موضوعات مورد علاقه شان، زمان بالای ۳ دقیقه اختصاص می دهند. بنابراین اگر شما هم محتوای خود را به درستی سازماندهی کنید، ترافیک شبکه ی اجتماعی تان بیشتر خواهد شد.

هم چنین منتشر کردن محتوای مناسب و عکس های باکیفیت در اینستاگرام، باعث افزایش فالوور اینستاگرام و افزایش لایک اینستاگرام صفحه شما خواهد شد.

 

  • برنامه ریزی استراتژی ها براساس واقعیت:

برای ارتقای نام تجاری خود، با مخاطبانتان صحبت کنید از نظرات آن ها پیرمون محتوا استفاده کنید. شما در این مرحله و برای انجام دیجیتال مارکتینگ در شبکه های اجتماعی ، به استراتژی های شبکه های اجتماعی نیاز دارید.

۱) در استراتژی بازاریابی خود، استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی را ببینید

به نظر می‌رسد که با وجود اهمیت فراوان، داشتن یک استراتژی کسب و کار، یک استراتژی بازاریابی و فراتر از آن استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی، همچنان نگرشی بسیار عجیب در فضای کسب ‌و کار است. معمولاً وقتی از یک مدیر پرسیده می‌شود که “آیا استراتژی بازاریابی دارید؟” در پاسخ می‌شنویم که “بله، البته هنوز در ذهنم هست و جنبه عملی پیدا نکرده است.” البته بررسی اهمیت استراتژی بازاریابی مکتوب موضوع این مقاله نیست، اما لازم به ذکر است که نقطه آغاز یک کسب‌وکار، داشتن یک استراتژی منسجم بازاریابی است که در آن استراتژی‌ شبکه های اجتماعی به همراه اهداف SMART دیده شده باشد.

برای تعریف استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی با توجه به نیاز‌های کسب‌وکار می‌توان از داده‌های آماری شبکه‌های مجازی استفاده کرد. شبکه‌ها و کانال‌هایی را انتخاب کنید که بیشترین تعداد مخاطبانتان در آن‌ها حضور دارند و بیشترین نرخ بازگشت سرمایه را به همراه دارند. بر روی ۳ یا ۴ شبکه متمرکز شوید و به دنبال فعالیت در تمام کانال‌ها و شبکه‌ها نباشید.

۲) حضور خود در شبکه‌های اجتماعی را ارزیابی کنید

پیش از به‌روزرسانی سالانه استراتژی خود، شما نیازمند آن هستید که حضور خود در شبکه‌های اجتماعی در یک سال گذشته را بررسی نمایید. برای این کار عملکرد صنعت و رقبای خود را نیز مورد بررسی قرار دهید و ببینید که المان‌های تبلیغاتی مد نظر آنان چیست. یکی از مهم‌ترین اصول بازاریابی شبکه های اجتماعی و تعریف یک استراتژی موفق، نظارت بر فعالیت خود و رقبا است.

۳) یک برنامه استراتژیک و اجرایی برای هریک از شبکه‌های اجتماعی تعریف کنید

شاید از نظر شما تاکید مکرر بر اهمیت استراتژی و برنامه‌ریزی بی‌فایده باشد اما واقعیت آن است که هر کسب‌وکاری باید بداند که چه اهدافی دارد و محدودیت‌های منابع پیش رویش چیست، تا بتواند بهترین تصمیم را اتخاذ کند.

اینکه خود را بدون هیچ هدف مشخصی در بازی شبکه‌های اجتماعی غرق کنید تا صرفاً مشغول باشید، کار صحیحی نیست. در واقع شما باید بتوانید به این سؤالات پاسخ بدهید: چرا کسب‌وکار شما از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کند ( این دلیل که “چون همه استفاده می‌کنند”، پاسخ مناسبی نیست)، چرا کسب‌وکار شما از یک شبکه خاص مثل فیسبوک یا پینترست استفاده می‌کند؟ می‌خواهید چه نوع محتوایی را منتشر کنید؟

در واقع استراتژی می‌تواند به تمامی این سؤالات پاسخ دهد. داشتن استراتژی و برنامه اجرایی زمان‌بندی شده می‌تواند تا حد زیادی وظایف شما را ساده کرده و شانس شما را برای دستیابی سریع‌تر و ارزان‌تر به اهدف، افزایش دهد.

۴) در شبکه‌های اجتماعی که مخاطبینتان در آن فعال هستند، حضور داشته باشید

امروزه حضور در شبکه‌های اجتماعی معروف اهمیت چندانی ندارد، بلکه باید سعی کنید شبکه‌هایی را که مخاطبین‌تان در آن فعال هستند شناسایی کرده و تمرکز خود را به آن‌ها معطوف کنید. یکی از اصول بازاریابی شبکه های اجتماعی توجه به جامعه مخاطبین در هر کانال است. حتی اگر مخاطبینتان به شبکه جدیدی گرایش پیدا کردند که شناخت زیادی از آن نداشتید، شما هم باید در آن حاضر شده و فعالیت داشته باشید.

۵) حساب کاربری و پست‌های خود در شبکه‌های اجتماعی را بهبود دهید

اصول بازاریابی شبکه های اجتماعی اشتراک زیادی با اصول بازاریابی در کانال‌های دیگر دارند، برای مثال شما باید از اصول سئونیز تبعیت کنید، اما چگونه؟

برای پست‌های خود در شبکه‌های مجازی از کلمات کلیدی رایج استفاده کنید، کلمات مرتبطی که مخاطبین شما برای جستجو استفاده می‌کنند. این تاکتیک محتوای شما را قابل جستجو کرده و مخاطبین به راحتی می‌توانند پست‌های شما را پیدا کنند. با این کار به خودتان لطف کرده و کار موتورهای جستجو را نیز ساده‌تر می‌کنید.

۶) در شبکه‌های اجتماعی که انتخاب می‌کنید، حضور پررنگ داشته باشید و به صورت مداوم پست بگذارید

سخت کار کن، هوشمندانه کار کن، مداوم کار کن. این اصطلاح وصف کاملی از فعالیت‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است. اینکه هر از گاهی در پینترست چیزی را پین کنید یا در توئیتر، توئیت کنید معادل این است که هیچ کاری انجام ندادید. اگر می‌خواهید از فعالیت خود در شبکه‌های مجازی نتیجه بگیرید، ترافیک خود را افزایش دهید، فالوئرهای بیشتری جذب کنید و … میبایست به طور مداوم چند بار در روز پست بگذارید. حضور دائمی در مقابل مخاطبین یکی از مهم‌ترین اصول بازاریابی شبکه های اجتماعی است، در غیر این صورت توجه آنان را از دست خواهید داد.

خرید فالوور اینستاگرام

۷) پست‌های خود را بر مبنای شخصیت خریداران خود تعریف کنید

مخاطبین شما از بخش‌های مختلف جامعه هستند و ویژگی‌های شخصیتی متفاوتی دارند. اگر در میان مشتریان خود مشاور، بلاگر و شرکت‌های کوچک دارید، واضح است که هر کدام تمایلات و سلایق مختلفی دارند و جذب محتوای متفاوتی خواهند شد. تاکتیک خوبی که برای افزایش تعامل در شبکه‌های اجتماعی می‌توان داشت، یکی از اصول بازاریابی شبکه های اجتماعی این است که مخاطبین خود را بر مبنای سن، جنسیت، علاقه‌مندی‌ها و دامنه فعالیت‌هایشان تقسیم‌بندی کنید و به هر یک محتوای مخصوص خود را نشان دهید.

۸) فقط با کیفیت‌ترین محتواها را پست کرده و به اشتراک به گذارید.

حتی اگر تعداد محتوایی که به اشتراک گذاشته می‌شود، اهمیت داشته باشد، بازهم کیفیت آن از اهمیت بالایی برخوردار است. مخاطبان تنها پستی را که جالب و ارزشمند بدانند به اشتراک می‌گذارند، توئیت یا پین می‌کنند. در واقع در درجه اول مخاطبان قدردان محتوایی هستند که از نظرشان ارزشمند باشد. تنها محتوایی را به اشتراک بگذارید که بیشترین ارزش را ایجاد کند، نه هر محتوایی که تولید کردید.

۹) پاسخگوی مخاطبانتان بوده و با آنان در تعامل باشید

برای موفقیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی اینکه فقط محتوای خود را به اشتراک بگذارید کافی نیست و همانطور که از اسم شبکه‌های اجتماعی پیداست، باید اجتماعی بوده و با مخاطبین خود تعامل داشته باشید. بدین صورت شما شانس این را دارید که با مشتریان خود صحبت کنید و از نقطه نظراتشان آگاه شوید، همچنین می‌توانید از مشکلاتی که آنان با محصول یا خدماتتان دارند آشنا شوید و برای برطرف کردن آن تلاش کنید، بدین منظور مخاطبان خود را به ارتباط دو طرفه تشویق کنید مثلا سوال بپرسید و آنان را دعوت به پاسخ‌گویی کنید.

۱۰) از جلوه‌های بصری جذاب استفاده کنید

یک تصویر بهتر از ۱۰۰۰ نوشته است. طبق تحقیقات انجام شده ۸۰ درصد از کارشناسان بازاریابی از محتوای تصویری در شبکه‌های اجتماعی خود استفاده می‌کنند. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که تا سال ۲۰۲۱ سهم ویدئو از ترافیک اینترنت جهانی ۸۲% خواهد بود.

شکی نیست که محتوای بصری و تصاویر در شبکه‌های مجازی قدرت زیادی دارد و پینترست به عنوان یک موتور جستجوی بصری گواهی بر این مدعاست. پینترست و اینستاگرام به واسطه محتوای بصری خود به بالاترین نرخ مشارکت دست یافته‌اند.

به واسطه فناوری و انواع اپلیکیشن‌های کاربر پسندی مثل ادوبی اسپارک و پیک مانکی، انفجاری از جلوه‌های بصری با کیفیت رخ داد.

۱۱) شبکه‌های اجتماعی خود را مورد ارزیابی قرار دهید

تست A/B، روشی برای ارزیابی لندینگ‌پیج‌ها است. این روش در ارزیابی شبکه‌های اجتماعی نیز اهمیت بسیاری دارد. بدین منظور باید برنامه زمان‌بندی شده مشخصی برای هر محتوایی که تولید می‌شود، تعریف شده باشد که طبق آن بتوان عملکرد صفحات را هم مورد بررسی قرار داد. به طور کلی، اگر محتوای شما توجه زیادی را به خود جلب نکند، دو دلیل عمده می‌تواند داشته باشد: اول اینکه عنوان آن به اندازه کافی جذاب نبوده و دوم آنکه محتوا، کیفیت لازم را نداشته است.

خرید لایک اینستاگرام

۱۲) با بهره گرفتن از ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی، کارایی خود را بهبود دهید

انتشار محتوا و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، حضور در توئیتر، پینترست، فیسبوک، اینستاگرام، لینکدین و پست گذاشتن در این پلتفرم‌ها چند بار در روز می‌تواند زمان زیادی را به خود اختصاص دهد. برای بهبود کارایی عملکرد در این حوزه دو راه وجود دارد: نخست اینکه بازاریابی شبکه های اجتماعی را برون‌سپاری کنید، دومین راه استفاده از ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی است.

اگر به دنبال تمرکز بر هسته مرکزی کسب‌وکار خود هستید و توانایی لازم برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود را ندارید، برون‌سپاری میتواند راه مناسبی باشد. این راه همچون تمامی انتخابهای پیش رو، مزایا و معایب خاص خود را دارد.

دومین راه استفاده از اپلیکیشن‌های مدیریت شبکه‌های اجتماعی است. امروزه چندین اپلیکشین در این زمینه فعال هستند که توانایی لازم برای انتشار چند محتوا در چند شبکه را به طور همزمان، بر مبنای برنامه زمان‌بندی تعریف‌شده، دارند و می‌توانند وضعیت شبکه‌ها را تحلیل کنند.

برخی از این ابزارها عبارتند از Hootsuite ، Iconosquareو Sprout Social

۱۳) از استراتژی فالو کردن استفاده کنید

از آنجایی که به دنبال جذب فالوئرهای بیشتر هستید، می‌توانید از تاکتیک فالو کردن افراد مرتبط و علاقه‌مند به موضوع مد نظر کسب و کار خود، استفاده کنید. کاربرانی که در صنایع وابسته به شما فعالند، شناسایی و فالو کنید، برای این کار می‌توانید از کلمات کلیدی و هشتگ‌ها استفاده کنید.

۱۴) با اینفلوئنسرها در ارتباط باشید

وقتی شرکت شما در مرحله استارت آپی باشد، جذب فالوئر از سخت‌ترین کارهاست و هر شرکتی از روش متفاوتی برای جذب مخاطب استفاده می‌کند. البته که رقابت با برندهای موجود با صدها هزار فالوئر مثل حضور در یک جنگ واقعی است. اما در عین حال جذب مخاطب با فعالیت‌های گام به گام با اهداف مشخص، دور از دسترس نیست.

 یکی از راه‌های میان‌بر استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ است از این طریق می‌توانید در عرض چند روز تعداد فالوئرهای خود را از صفر به چند هزار نفر برسانید. اینفلوئنسرها افرادی هستند که چندین هزار فالوئر دارند و به محض اینکه شما را پیشنهاد یا تضمین می‌کنند، شما در برابر تمامی مخاطبین آنان قرار می‌گیرید که به واسطه اینفلوئنسرها، به شما اعتماد می‌کنند. ارتباط داشتن با اینفلوئنسرها کاری دشوار اما ارزشمند است.

۱۵) از برگزاری مسابقات در شبکه‌های اجتماعی غافل نشوید

وقتی یک برند جدید هستید، برای جذب فالوئر، علاوه بر استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ، میتوانید از تاکتیک برگزاری مسابقه استفاده کنید. این یکی از روش‌های جالب برای جذب مخاطبان و تشویق آنها به تعامل با شماست.

از میان شبکه‌های اجتماعی، اینستاگرام و توئیتر تا حد زیادی در تشویق مخاطبان به تعامل با برندها، با بهره گرفتن از ابزارهایی همچون رأی‌گیری، نظرسنجی و … موفق عمل کرده‌اند. نکته مهم پیش از برگزاری مسابقه در شبکه‌های اجتماعی آن است که مسابقه‌های موفق برگزار شده توسط سایرین –مخصوصا رقباً- به دقت بررسی شود.

۱۶) قدرت نفوذ خود را با انتشار محتوای معتبر افزایش دهید

بهترین تاکتیک این نیست که فقط محتوای خود را برای جذب مخاطب بیشتر منتشر کنید، بلکه برای افزایش قدرت و نفوذ خود میان فالوئرهایتان و تبدیل شدن به یک منبع موثق، می‌توانید محتوای تولیدشده توسط منابع معتبر را در صفحه خود بازنشر دهید.

۱۷) تحلیل شبکه‌های اجتماعی را یاد بگیرید و موفقیت خود را ارزیابی کنید

یکی از مهم‌ترین مزایای بازاریابی شبکه های اجتماعی، امکان تحلیل و اندازه‌گیری میزان اثربخشی فعالیت‌هاست. از آنجایی که شبکه‌های اجتماعی یکی از ارکان اصلی استراتژی بازاریابی هستند، ارزیابی نتایج کلی و جزئی (هر شبکه) لازم الاجراست. به طور مثال اگر پس از بررسی و تحلیل به این نتیجه رسیدید که ۸۰ درصد از ترافیک شما از پینترست و فقط ۱۰ درصد آن از فیسبوک است، باید تمرکز خود را بر پینترست معطوف کنید. بدین منظور می‌بایست با مباحث تحلیلی آشنا باشید و بتوانید به صورت دوره‌ای فعالیت‌های خود را ارزیابی کنید.

۱۸) معیارهای مرتبط با نرخ بازگشت سرمایه خود را به دقت انتخاب کنید

معیارهای بسیاری برای ارزیابی شبکه‌های اجتماعی وجود دارد، اما معیار مهمی که باید به آن توجه ویژه داشته باشید، معیارهای مرتبط با نرخ بازگشت سرمایه است. به طور مثال اگر هدف شما افزایش خرید مشتریانتان باشد، افزایش تعداد لایک‌ها اهمیت زیادی نخواهد داشت.

۱۹) از تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی غافل نشوید

اگر به دنبال افزایش سریع ترافیک خود هستید و برای آن بودجه نیز در نظر گرفته‌اید، می‌توانید از تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. البته باید بدانید که فقط تا زمانی که کمپین‌های تبلیغاتی ادامه داشته باشند، فالوئرهایتان افزایش خواهند یافت.

با وجود اینکه تبلیغات شبکه‌های مجازی هزینه‌بر هستند، باز هم میزان هزینه آن کمتر از رسانه‌های دیگر یاگوگل ادز است، بنابراین برای سازمان‌های کوچک و متوسط مقرون به صرفه می‌باشد.

مزیت اصلی تبلیغ در شبکه‌های مجازی امکان طبقه بندی مخاطبان با معیارهای متفاوتی همچون تمایلات مشتریان، سن، جنسیت، موقعیت جغرافیایی و … است. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی ابزاری قدرتمند است که شرکت‌ها باید از آن استفاده ‌کنند.

۲۰) در حوزه فعالیت خود در گروه‌ها و انجمن‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشید

هر کدام از شبکه‌های اجتماعی گروه‌ها و انجمن‌های مخصوص به خود را دارند؛ برای مثال انجمن‌های پینترست و گروه‌های لینکدین. در گروه‌هایی که در حوزه فعالیت و صنعت شما فعال هستند عضو شوید و به صورت فعالانه در بحث‌ها مشارکت کنید. این کار برای برقراری ارتباط با شرکت‌ها و اینفلوئنسرها در حوزه کاری خودتان می‌شود. همچنین می‌توانید اعتبار شرکت و برند خود را در شبکه‌های اجتماعی و حوزه‌های تخصصی تقویت کنید.

تبلیغات اینستاگرام

۲۱) برای مخاطبین خود در شبکه‌های اجتماعی انگیزه ایجاد کنید

در شبکه‌های اجتماعی هزاران گزینه برای انتخاب نوع محتوایی که به اشتراک می‌گذارید، وجود دارد. بنابراین باید به گونه‌ای عمل کنید که بتوانید تمایز خودتان با سایرین را نشان دهید و برای کاربران خود انگیزش ایجاد کنید. برای مثال برای کاربران توئیتر خود کوپن تخفیفی در نظر بگیرید. به مزایا خاصی که دارید و برند دیگری نمی‌تواند داشته باشد، فکر و از آن‌ها استفاده کنید.

۲۲) از هشتگ استفاده کنید

استفاده از هشتگ در پست‌ها، اثرگذاری زیادی دارد. زمانی که بازدید ارگانیک پست‌ها کاهش پیدا کند، استفاده از هشتگ می‌تواند راهی برای افزایش آن باشد. بدین منظور باید هشتگ‌های محبوب زمینه کاری خود را شناسایی کنید و از ان‌ها در پست‌های اینستاگرام و توئیت‌های خود استفاده کنید.

۲۳) به بررسی رقبا و بهترین نمونه‌های کاری آنان بپردازید

همیشه رقبای خود را در نظر داشته باشید و بررسی کنید که کدام یک از فعالیت‌هایشان موجب موفقیت آنان در شبکه‌های اجتماعی شده است و ببینید که آیا شما هم آن کارها را انجام می‌دهید یا خیر.

محتوایی که رقبایتان تولید می‌کنند را شناسایی کنید و بررسی کنید که کدام یک از پست‌هایشان محبوب شده‌اند، از چه شبکه‌هایی استفاده می‌کنند، هر چند وقت یک‌بار پست می‌گذارند، فالوئرهایشان چه کسانی هستند، رقبایتان چه کسانی را فالو می‌کنند و … .

به یاد داشته باشید که هدف این نیست که عیناً فعالیت رقبایتان کپی کنید، بلکه باید به دنبال آن باشید که فضای کاری را شناسایی کرده و تلاش کنید با اطلاعات کافی در این مسیر گام بردارید.

  • تعامل با کاربران اینستاگرام:

اگر شما فرد جدیدی در اینستاگرام هستید و بیزنس خود را تازه شروع کرده اید،

خیلی زیاد باید روی افزایش تعامل با کاربران تمرکز کنید.

این یکی از رموز موفقیت در اینستاگرام است.

سعی کنید اگر فن پیجهایی دایرد حتما با آنها در ارتباط باشید چون آنها نیز باعث رشد شما میشوند.

تعاملات رباتی ممنوع

هیچکس از صحبت کردن با ربات خوشش نمی آید، پس از این کار دوری کنید.

حتا برندهای بزرگ هم سعی میکنند که زمانی را به پاسخ گویی به کاربران اختصاص دهند.

مثلاگاهی دیده ام که جوابهای طنز آمیز نیز برای کاربران کامنت میگذارند،

این کار باعث میشود فضای صمیمی تری با کاربران و برند ایجاد شود.

البته در این بخش باید دقت کنید که منظور من این نیست که پاسخ تک تک کامنتهای افراد رابدهید،

اما همین پاسخ گویی به سولات و نظرات دیگران برای حساب اینستاگرام شما معجزه میکند.

این راز تعامل بالاست.

اگر شما پرسشی را بی پاسخ بگذارید،

تصویر برند خود را در ذهن مخاطب خراب میکنید.

پس مطمئن شوید شما تمام تلاش خود را برای پاسخ به پرسشهای افراد انجام داده ای.

حتا زمانی که شما کامنتهای افراد را میخوانید میتوانید از نظرات سازنده افراد استفاده کرده،

و بای ایجاد محتواهای بعدی از آنها استفاده کنید.

چون شما دقیقا برای همین مخاطب هاست که محتوا تولید میکند،

پس خیلی مهم است که کابر پسند باشد و کابر بتواند با آن ارتباط برقرار کند.

. ارتباط با اینفلوئنسرها:

همانطور که قبلا هم گفته بودیم،

بسیاری از برندها از روش UGC یا محتوای تولید شده توسط کاربر استفاده میکنند،

تا بتوانند با کاربران ارتباط بیشتری برقرار کنند.

این کار باعث میشود تا محتوای شما بیشتر دیده شود.

تبادل اکانتها در این روش بسیار افزایش می یابد.

در این صورت دیگر لازم نیست صفحه ای با میلیونها کاربر داشته باشید،

یا این که یک فرد مشهور باشید تا محتوایتان دیده شود.

برای این که بتوانید از این روش استفاده کنید باید اینفلوئنسرهایی را در نیچ کاری مرتبط خود پیدا کنید.

شاید از خودتان بپرسید چطور میتوان اینفلوئنسرهایی در نیچ مرتبط با کسب و کار خود پیدا کرد؟

برای این کار میتوانید از سایت buzzsumo استفاده کنید.

برای پیدا کردن میکرو اینفلوئنسرها ابزار مناسبی است.

سعی کنید در این بین با اینفلوئنسرها ارتباط بگیرید ولی از همان ابتدا نروید سر این موضوع که

شما میخواهید با آنها تبادل و همکاری داشته باشید.

بهتر است ابتدا با لایک کردن و کامنت گذاشتن و سوالهای کلی پرسیدن شروع کنید،

کم کم این ارتباط را گسترده تر کنید و سوالات جزئی بیشتری بپرسید.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه ارتباط با میکرو اینفلوئنسرها میتوانید در دوره ی ادمین شرکت کنید.

برای شرکت در دوره ی ادمین روی این لینک کلیک کنید.

همین الان محصول رو ببین !

این روش بسیار مناسبی برای رشد و توسعه پیج شماست.

حتما از این روش استفاده کنید و از تاثیر آن شگفت زده شوید.

راز موفقیت شما در اینستاگرام چیه؟

برامون بنویسید، خوشحال میشیم نظرتونو بدونیم.

راز موفقیت ما اسلحه ی سری مون بوده که اتفاقا در دوره های ادمین به شرکت کننده ها هم گفتیم

اینستاگرام در ابتدا تنها یک شبکه اجتماعی معمولی بود که تعداد محدودی از کاربران تصاویر کمی در آن به اشتراک می‌گذاشتند؛ اما اکنون بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال دارد که به جز اشتراک گذاری تصویر، با هم تبادل نظر نیز می کنند و به‌عنوان یکی از بهترین رسانه‌های اجتماعی در سراسر دنیا به‌حساب می‌آید. علاوه بر آن، اینستاگرام بهترین پلتفرم برای تبلیغات و بازاریابی کسب و کارهاست. در ادامه با یوکن همراه باشید تا ۱۰ نکته مهم برای موفقیت تبلیغات اینستاگرامی را معرفی کنیم.

اخیراً تحقیقی توسط سایت “ای مارکِتِر” (emarketer) انجام شده که نشان می دهد تا سال ۲۰۱۷ میلادی درآمد تبلیغات اینستاگرامی در دنیا، بیش از ۲.۵ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت، این رقم ۱۰ درصد کل درآمد تبلیغاتی فیس‌بوک را در بر می گیرد.

این واقعیت را در نظر بگیرید، توسعه و پیشرفت اینستاگرام برای اهداف کسب و کارتان بسیار مهم است. در ادامه، ۱۰ نکته‌ی تبلیغات اینستاگرام را بیان می کنیم که بازگشت سرمایه‌ی فوق‌العاده‌ای داشته باشید بیشتر از این که حتی تصورش را کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *