کسب و کار الکترونيکی،پایان نامه درباره کسب و کار الکترونیکی

دانلود پایان نامه

در صورت تاييد اقلام سفارش داده شده توسط كابر با فشردن كلي «سفارش»، اطلاعات بصورت رمز نگاشته مي­شود و جهت ارسال، از كاربر تاييديه مي­خواهد و پس از تاييد كابر و كليك كردن كلمه قبول، ضمن مشاهده فهرست اقلام سفارش داده شده، فرمي به منظور تكميل اطلاعات مربوط به كاربر شامل اسم، آدرس پست الكترونيك، آدرس و شماره تلفن ظاهر مي­گردد (Grabner, 2002).

پس از تكميل اين فرم و كليك كردن دكمه «سفارش» فرم ديگري كه در خصوص چگونگي پرداخت می­باشد، ظاهر می­گردد (Grabner, 2002).

پس از تكميل اين فرم و تاييد از سوي فروشگاه به كاربر اطلاع داده مي­شود كه براي او يك نامه الکترونيکي ارسال خواهد شد و پس از اينكه كاربر، اطلاعات را مجددا كنترل نموده با كليك كردن روي دکم «سفارش» عمليات تكميل مي­گردد (Grabner, 2002).

کسب و کار الکترونيکی[1]

در دنياي امروز، e به معني نفوذ و تأثير شديد اينترنت روي تمام امور و بخش­هاي جامعه از جمله صنعت، تجارت و اقتصاد است. فناوري اطلاعات اثرات عمده­اي در تمامي عرصه­هاي اقتصادي، تجاري و شغلي نهاده است به طوري كه براي هر پديده تجاري يك نسخه الكترونيك به وجود آمده است. بانكداري الكترونيكي[2]، پول الكترونيكي[3]، دولت الكترونيكي[4]، اقتصاد الكترونيكي[5]، بازار الكترونيكي[6]، كسب و كار الكترونيكي، تجارت الكترونيكي[7]، كاركنان الكترونيكي[8] و به طور خلاصه همه چيز الكترونيكي (دانشجو، 1385).

از آنجایي که رشد و شکوفايي کشورها و رفاه جوامع به کيفيت و کميت استفاده از تجارت الکترونيک گره خورده است، در آينده نه چندان دور سهم تجارت از طريق اينترنت در کشورها درصد بالايي خواهد داشت، بطور کلي آمار تعداد استفاده­کنندگان از اينترنت، امکانات اينترنت، تعداد کامپيوترهاي موجود در جهان، ميزان تجارت از طريق اينترنت و ده­ها شاخص ديگر با رشد بسيار شتابنده­اي در حال افزايش است (دانشجو، 1385).

تفاوت كسب و كار الكترونيكي و تجارت الكترونيكي

بسياري از مردم، اينترنت، تجارت الكترونيكي و كسب و كار الكترونيكي را به يک معنا تعبير مي­کنند و حال آنکه اينترنت يک ابزار و يا وسيله بوده و تجارت الكترونیکي عبارتست از تعامل (خريد و فروش) از طريق اينترنت ولي كسب و كار الكترونيكي از فناوري اينترنت استفاده نموده و کليه فرآيندهاي تجارت را هدايت مي­کند (آقایی، 1381).

[1] . E-business

[2] . E-banking

[3] . E-Cash

[4] . E-Government

[5] . E-Economy

[6] . E-Market

[7] . E-Commerce

[8] . E-Employee

دانلود پایان نامه
این نوشته در مقالات و پایان نامه ها ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.